Poniższe pocztówki to prawdziwe skarby, bowiem przedstawiają kilku bohaterów, "Żołnierzy Wyklętych". Każde z postaci posiada in...

Pocztówki Żółnierzy Wyklętych - Stylowy Dwór.

/
0 Comments
Poniższe pocztówki to prawdziwe skarby, bowiem przedstawiają kilku bohaterów, "Żołnierzy Wyklętych". Każde z postaci posiada inną historię, ale łączy ich jedno - walka o wyzwolenie z rąk okupanta. 

Kim byli żołnierze wyklęci? Polskie powojenne podziemie niepodległościowe i antykomunistyczne, czyli antykomunistyczny, niepodległościowy ruch partyzancki, stawiający opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR, toczący walkę ze służbami bezpieczeństwa ZSRR i podporządkowanymi im służbami w Polsce.


Pocztówki przepieknie wydane przez wydawnictwo "Miles", narysowane przez Barbarę Poleszuk, a zakupiłam je na stronie sklepu stylowydwor.pl. Kolejne perełki do mojej militarno-historycznej kolekcji. 

Pocztówka z motywem przywódcy 5 Wileńskiej Brygady Armii Krajowej Zygmuntem Szendzielarzem "Łupaszką"

Ppor. Zdzisław Badocha "Żelazny"


Kpt. Romuald Rajs "Bury"

Kpt. Romuald Rajs "Bury"

Pocztówka z motywem sanitariuszki Danuty Siedzikówny "Inki", która służyła w oddziale partyzanckim majora Łupaszki. Żółnierze WyklęciYou may also like

Brak komentarzy:

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)