"Lizbona, pięknie położona stolica Portugalii, zachwyca przybyszów z całego świata. To właśnie stąd wielcy żeglarze rozpoczynali sw...

Portugalia - Lizbona

/
10 Comments
"Lizbona, pięknie położona stolica Portugalii, zachwyca przybyszów z całego świata. To właśnie stąd wielcy żeglarze rozpoczynali swoje wyprawy w erze wielkich odkryć geograficznych. Dziś zachwyca szczególnie niezwykłą atmosferą panującą w ciasnych uliczkach starego miasta.
Lizbona piętrzy się na siedmiu wzgórzach przy ujściu do oceanu rzeki Tag. Niewątpliwym atutem miasta jest bliskość oceanu. W zaledwie pół godziny można dostać się na piękne plaże w Estoril czy Cascais. Klimat miasta najlepiej czuje się w jego starych dzielnicach. W najstarszej dzielnicy Lizbony - Alfamie, w labiryncie stromych, brukowanych uliczek życie toczy się wolno, a w górze ponad głowami wisi suszące się pranie. Niezapomnianym uczuciem jest jazda jednowagonowym, żółtym tramwajem wąskimi uliczkami dzielnic starego miasta. Nie ma w Europie większego oceanarium i wiszącego mostu, knajpek w których słucha się fado i równie klimatycznych miejsc, gdzie można napić się pysznej kawy." 

Tak zaprezentowano Lizbonę w bardzo ciekawej stronie dla m.in. miłośników fotografii - http://fotolizbona.pl/ . Można sobie zobaczyć piękne zdjęcia, które kuszą i zachwycają swym nieokiełznanym pieknem.Patricia ostatnio wysłała mi czarno białą pocztówkę. Tym razem postanowiła jednak, aby trochę ową szarość ubarwić, jednocześnie martwiąc się,że może mi się to nie spodobać - nic bardziej mylnego! Wręcz przeciwnie, bo bardzo urzeka mnie 'ucharakterystycznienie' pewnych elementów na czarno-białym tle - to takie artystyczne! Mimo,że jest to multiview to pocztówka ta, bardzo mi się podoba. 


Na temat postaci z znaczka próbowałam zaczerpnąć informacji, lecz bezskutecznie. Nie ma o niej nawet w Wikipedii (!), a z pewnością kimś jest, bo istnieją w Lizbonie nawet ulice z jej imieniem i nazwiskiem, oraz nazwy hoteli. Hmmm....
You may also like

10 komentarzy:

 1. na facebooku ulubiłam, więc nie muszę nawet mówić, że - choć multi - jest świetna! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zatem nie tylko mi się podoba ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. kobieta na znaczku wygląda jak Kobieta i mężczyzna w jednym... ah nie:D moje skojarzenia...

  OdpowiedzUsuń
 4. Bo to "mężna" kobieta była ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. też mi się podoba to 'ucharakterystycznienie' :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo fajny pomysł z tą kartką. I ważne dla Lizbony że tym kolorem jest właśnie pomarańcz:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Angelina Vidal (1853-1917) - Jornalista, poetisa e professora

  http://selosemarcaspostais.blogspot.com/2009_12_01_archive.html

  OdpowiedzUsuń
 8. Angelina Vidal (1853-1917) - Jornalista, poetisa e professora

  Tu znalazłem:
  http://selosemarcaspostais.blogspot.com/2009_12_01_archive.html

  OdpowiedzUsuń
 9. Serdecznie CI dziekuje Tomku :)

  OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)