Istnieje wiele powodów, dlaczego ludzie nie czytają tak dużo książek , jak kiedyś. Głównym z nich  jest to, że należy skupić się na słowie...

Czy książki to przeżytek?

/
0 Comments
Istnieje wiele powodów, dlaczego ludzie nie czytają tak dużo książek, jak kiedyś. Głównym z nich  jest to, że należy skupić się na słowie pisanym bardziej, niż tym który słyszymy, aby zrozumieć treść. Telewizor oferuje szereg obrazów, gry wideo zapewniają żywe kolory i emocje, a Internet daje moc bezpośredniości i szybkiej komunikacji.

W gąszczu całej współczesnej technologii, wydawać by się mogło, że książki są nam już do niczego niepotrzebne. Biblioteki i sklepy z książkami wciąż jednak istnieją, więc może nie do końca jest tak źle, jak mogłoby się to nam wydawać. 

Are Books Becoming Obsolete?

Istnieje wiele rzeczy, które posiadam w swoim domu, a bez których bez problemu mogłabym się obyć. Jednak książki do tych rzeczy nie należą. Tworzą atmosferę mojego mieszkania i wypełniają moje życie. To coś więcej niż karty papieru i zapisane słowa, to historie, opowiadania, pamiętniki, uczcia i wieloznaczne emocje. To spis dziejów i historii. To zapach papieru i czyjaś twórcza praca.

Nawet elektroniczna książka, nie jest mi w stanie tego wszystkiego zastąpić.
Wciąż czuję pociąg do książki drukowanej. Kocham biblioteki i mogłabym spędzić dzień w księgarni. Po prostu czuję się dobrze w tych miejscach, otoczona tak wielkimi wizjami, postaciami, nauką...słowem.

Czy warto czytać książki?

Are Books Becoming Obsolete?
You may also like

Brak komentarzy:

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)