Skarżysko-Kamienna jest 50-tysięcznym miastem położonym w północnej części województwa świętokrzyskiego na przecięciu głównych szlaków dro...

Skarżysko-Kamienna, miasto z bogatą historią i szlakami dla turystów.

/
0 Comments
Skarżysko-Kamienna jest 50-tysięcznym miastem położonym w północnej części województwa świętokrzyskiego na przecięciu głównych szlaków drogowych i kolejowych z Warszawy do Krakowa i z Łodzi do Rzeszowa. 

Rozciąga się malowniczo w dolinie rzeki Kamiennej i dolinach jej dopływów oraz na okalających je wzniesieniach. Najwyższe ze wzgórz wznoszą się ponad 100 m nad dolinę co nadaje miastu nieco górskiego charakteru. Bardzo urozmaiconą rzeźbę terenu zawdzięczamy wyjątkowemu położeniu geograficznemu. 

 Skarżysko-kamienna

Na terenie miasta zbiegają się granice trzech regionów fizyczno-geograficznych: Garbu Gielniowskiego, Płaskowyżu Suchedniowskiego i Przedgórza Iłżeckiego. Dzięki temu w Skarżysku i okolicy wyznaczono kilkanaście atrakcyjnych szlaków dla turystyki pieszej i rowerowej. Szlaki prowadzą przez tereny zalesione  o składzie drzewostanu nie spotykanym w żadnym innym miejscu w Polsce. Możemy tu rozpoznać około 20 z 40 gatunków drzew lasotwórczych, dla których naturalnym środowiskiem występowania jest obszar naszego kraju.

W Skarżysku-Kamiennej istnieje kilka ciekawych obiektów kultury materialnej. Warto zobaczyć Muzeum Orła Białego, którego największym atutem jest, drugi co do wielkości w Polsce, zbiór militariów, w części eksponowany plenerowo. 

znaczek postcrossing

Źródło informacji um.skarzysko.pl.


You may also like

Brak komentarzy:

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)