Rewolucja bolszewicka z 1917 roku zapoczątkowała rozwój pierwszego w świecie państwa socjalistycznego. Obejmujący jedną szóstą na świecie,...

Radziecki Plakat przeciwko Rasizmowi i Wojnie

/
0 Comments
Rewolucja bolszewicka z 1917 roku zapoczątkowała rozwój pierwszego w świecie państwa socjalistycznego. Obejmujący jedną szóstą na świecie, Związek Radziecki, starał się w swoich pierwszych dniach doprowadzić do globalnej rewolucji przeciwko kapitalizmowi i imperializmowi i otwarcie wyraził sprzeciw wobec kolonializmu, rasizmu i wyzysku.

"If the war comes tomorrow" 1938

W celu przyspieszenia tego efektu, Związek Radziecki podążał w kierunku globalnej bramki światowej i jego rewolucji, agitacyjna propaganda została wdrożona jako środek transportu marksistowskiej teorii do robotników i uciskanych świata. Całe departamenty i agencje papiernicze produkowały plakaty, propagandowane zostały miejsca publiczne takie jak np., kino, teatr czy opera, a także wpływało się bezpośrednio na poezję, muzykę i literaturę. Wszystko to robiono w imię jednego celu. 
Całe życie w państwie socjalistycznym było przeniknięte strajkującymi motywami agitacyjnej grafiki.

"If the war comes tomorrow" 1938


"If the war comes tomorrow" 1938.You may also like

Brak komentarzy:

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)