Stało się, dotarła do mnie moja pierwsza pocztówka z Indii. Co przedstawia? Piekny Park Narodowy Kaziranga, łącznie z nosorożcem indyjskim...

Park Narodowy Kaziranga w Indiach.

/
0 Comments
Stało się, dotarła do mnie moja pierwsza pocztówka z Indii. Co przedstawia? Piekny Park Narodowy Kaziranga, łącznie z nosorożcem indyjskim, dla którego idea całego parku powstała, bowiem jest to gaunek, któremu grozi wyginięcie. Na terenie tego parku zamieszkuje ich około 1850. Jednak to nie jedyny gatunek, które ilość w ostatnich latach znacznie zmalała. Na obszarze parku występuje również szereg innych, zagrożonych gatunków zwierząt, w tym tygrys bengalski, słoń indyjski, gaur, hubarka bengalska, a także wiele gatunków ptactwa wodnego. Jak widzicie lista jest całkiem spora.

Park Narodowy Kaziranga

Początki ochrony przyrody na terenie parku sięgają 1905 roku kiedy utworzono tu rezerwat przyrody mający na celu ochronę nosorożców, zagrożonych wówczas wyginięciem. W końcu po wielu latach od utworzenia rezerwatu, polowania na nosorożce zostały całkowicie zakazane i został utworzony na tym terenie rezerwat ścisły, przekształcony w Park Narodowy Kaziranga.

W 1985 park został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.


You may also like

Brak komentarzy:

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)