Barka ta była wykorzystywana w celach organizacji procesji królewskiej w Tajlandii. Była to ceremonia zarówno o znaczeniu religijnym jak i...

Barka Nakaraj w procesji - Bangkok,Tajlandia.

/
0 Comments
Barka ta była wykorzystywana w celach organizacji procesji królewskiej w Tajlandii. Była to ceremonia zarówno o znaczeniu religijnym jak i królewskim, która zapoczątkowana została  prawie 700 lat temu. 

Te doskonale spreparowane Królewskie Barki są mieszanką rzemiosła i tajskiej sztuki tradycyjnej skupionej na wielu detalach. Królewska procesja odbywa się jednak rzadko i zazwyczaj zbiegła się tylko z najważniejszymi wydarzeniami kulturalnymi i religijnymi. Za panowania króla Bhumibol Adulyadej, w okresie ponad 60 lat, procesja wystąpiła tylko 16 razy.

The Nakaraj Barge in a Procession - Bangkok, Thailand

Królewska Barka, w chwili obecnej składa się z 52 barek: 51 historycznych i jednej nowej królewskiej wybudowanej w roku 1994. Jest to jedyna barka zbudowana w okresie panowania króla Bhumibola. 

Barki są obsługiwane aż przez 2082 wioślarzy! Procesja przechodzi (a właściwie przepływa) m.in. w dół rzeki Menam, przez Bangkok, oraz wzdłóż Świątyni Szmaragdowego Buddy.

The Nakaraj Barge in a Procession - Bangkok, Thailand


pocztówka z Tajlandii

Barka Nakaraj w procesji - Bangkok,Tajlandia.

Barka Nakaraj w procesji - Bangkok,Tajlandia.

Na zakończenie, piekne Tajskie znaczki. 

 Znaczki z TajlandiiYou may also like

Brak komentarzy:

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)