Krowa była niegdyś symbolem dobrobytu holenderskiego, dziś natomiast, fryzyjskie krowy są symbolem pieknego holenderskiego krajobrazu . ...

Jakie są Symbole Holandii - Fryzyjskie Krowy.

/
0 Comments
Krowa była niegdyś symbolem dobrobytu holenderskiego, dziś natomiast, fryzyjskie krowy są symbolem pieknego holenderskiego krajobrazu.

 Ze względu na ilość utrzymujących się opadów w Holandii i bogatej glebie, holenderskie krowy mają nieograniczone dostawy bujnej, zielonej trawy. Fryzyjskie krowiego pochodzą z obszaru, w górnej części Holandii, znane jako" Friesland "( stąd wywodzi się ich nazwa).
Obecnie można je znaleźć na całym świecie gdzie znane są jako najwyższy produkcyjny "oddział" zwierząt mlecznych. Fryzyjskie bydła są łatwo rozpoznawalne przez ich charakterystyczne czarno-białe znaczenia, ale mogą być również czerwone (zwane brązowymi) i białe w kolorze. Ta fryzyjska odmiana koloru istnieje podobno tylko w Holandii.

Symbols of the Netherlands - Cows

Z powodu niskich temperatur w okresie zimowym, krowy mleczne są umieszczane w cieplejszych pomieszczeniach, przykrywane często z materacami, szczotkowane i przy stałej dostawie siana. Gdy nadchodzi wiosna, dzień ich "uwolnienia" z powrotem na pola jest to bardzo ekscytujący czas dla  krów! Ten moment jest znany tu w Holandii jako "Koeien w de wei" (Krowy na pastwisku).

Farmy w całej Holandii wybrają wówczas jedną datę aby wyprowadzić swoje krowy na pastwiska. Data ta ogłoszana jest w publicznych wiadomościach oraz za pośrednictwem stron internetowych itp... 
W tym szczególnym dniu, zwykle jest to jakaś sobota sobota w miesiacu kwietniu, drzwi stodoły są otwierane i krowy wychodzą na zewnątrz w kierunku zielonych pastwiskach. Krowy dosłownie skaczą z radości, co znane jest również jako "koeiendans" (tańczące krowy). 

Symbole Holandii - Krowy

krowa jako symbol holandii

krowy z holandiiYou may also like

Brak komentarzy:

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)