Trudno się dziwić, że rosyjskie rewolucjonistyczne plakaty nadal budzą tak wielkie zainteresowanie specjalistów i ogółu społeczeństwa zar...

Rosyjska plakat z okresu rewolucji - Kapitaliści z całego świata, łączcie się!

/
0 Comments
Trudno się dziwić, że rosyjskie rewolucjonistyczne plakaty nadal budzą tak wielkie zainteresowanie specjalistów i ogółu społeczeństwa zarówno w Rosji, jak i za granicą.
Prawdziwy fenomen w świecie sztuki Rewolucyjnych Plakatów Art włączono, po raz pierwszy w historii, aby mogły odgrywać wiodącą rolę w polityce.

Oryginał plakatu powstał dwa lata po zakończeniu pierwszej wojny światowej. Dotyczył powstania traktatu wersalskiego na paryskiej konferencji pokojowej. Ani Niemcy, ani nowy rząd komunistyczny w Rosji nie został zaproszony do wzięcia w nim udziału. 
Autorem plakatu jest Deni, Viktor Nikolaevich (1893-1946), a poniżej znajduje się pocztówka, które jest odzwierciedleniem oryginału.

Rosyjski plakat propagandowy na pocztówce

Dzięki rewolucji rosyjskiej w 1917 roku, po raz pierwszy w historii cały naród był regulowany przez system komunistyczny. Plakaty z pierwszych lat tego rządu pokazują rewolucyjny zapał i optymizm budowania nowego społeczeństwa.

Kampanie skupiały się na wyeliminowaniu analfabetyzmu i poprawie opieki zdrowotnej. Inne plakaty atakowały z kolei przeciwników rządu Lenina: krwawa wojna domowa ogarnęła kraj do 1920 progresywni artyści używali plakatu jako medium aby dotrzeć do szerokiej publiczności.

Russian Revolution Poster - Capitalists of the world, unite!

Rosyjski plakat propagandowy na pocztówce

Russian Revolution Poster - Capitalists of the world, unite!

Rosyjska plakat z okresu rewolucji - Kapitaliści z całego świata, łączcie się!

You may also like

Brak komentarzy:

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)