Kolor, a dokładnie jego wpływ na procesy poznawcze fascynuje psychologów od wielu lat, jednak wyniki wielu badań wykluczały się na tyle, ż...

Z czym kojarzy Ci się kolor niebieski?

/
0 Comments
Kolor, a dokładnie jego wpływ na procesy poznawcze fascynuje psychologów od wielu lat, jednak wyniki wielu badań wykluczały się na tyle, że nie można było jednoznacznie określić działania konkretnych kolorów, ale często przypisujemy im ogólne skojarzenia.

Teoretycy uważają, że znaczenia barw uczymy się przez skojarzenia. Codzienne doświadczenie uczą nas z jakimi informacjami lub zachowaniami powinniśmy kojarzyć konkretny kolor.

memories that remain

Czyż kolor niebieski nie kojarzy się w pierwszej myśli z błękitem niebo lub spokojem oceanu?
Niebieski ma bardzo pozytywne i przyjemne działanie - uspokoja wewnętrzenie i przywołuje dobre wspomnienia, np. z wyjazdu nad morze czy beztroskie leżenie w trawie i przypatrywaniu się niebu.

moodboard in blue
Russia blue postcard
Mi osobiście kolor ten kojarzy się z rodzinnymi stronami, ze Morzem Bałtyckim, plażą i urokami lata, 
Dlatego powyższą pocztówkę powiązałam z marynistyczną papeterią. Sadzę, że idealnie wkomponował się nie tylko kolor ale i motyw. 

papeteria marynistyczna

pocztówka znad morza
You may also like

Brak komentarzy:

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)