Wzgórza Czekoladowe to pasmo wzgórz wznoszących się na filipińskiej wyspie Bohol , ktorych nazwa wywodzi się od ich koloru w okresie suche...

Czekoladowe Wzgórza - Filipiny, wyspa Bohol.

/
6 Comments
Wzgórza Czekoladowe to pasmo wzgórz wznoszących się na filipińskiej wyspie Bohol , ktorych nazwa wywodzi się od ich koloru w okresie suchej pory trwającej od lutego do maja. Przypiekające w tym okresie słońce zmienia zabarwienie trawy na kolor czekoladowy. 
Są aktualnie najbardziej znaną atrakcją turystyczną  na wyspie Bohol, oraz głównym miejscem turystycznym na Filipinach. Rząd krajowy wybrał Chocolate Hills jako jeden ze swoich najważniejszych "atrakcji turystycznych".

chocolate hills bohol philippines

Zbudowane są z wapiennych wzgórz na skutek wietrzenia skał przez okres wielu milionów lat. Złożone są ze stożków bądź półkulistych pagórków stojących w grupach. Porośnięte są szorstką trawą, gdzieniegdzie przedzielane małymi krzewami lub drzewkami.

Na całym obszarze znajduje się 1268 regularnych kopców osiągających wysokość od 30 do 100 metrów wysokości. Jedną z ciekawostek jest całkowity brak na tym terenie jaskiń, zwykle powstających w takich warunkach.

Historia powstania wzgórz wiąże się z miejscową legendą, w której to w wyniku walki dwóch zwaśnionych ze sobą olbrzymów rzucało w siebie skałami. W innej legendzie olbrzym Arogo zakochał się w śmiertelniczce, dziewczynie o imieniu Aloya porywając ją do siebie. Ona odrzucała jego zaloty i w krótkim czasie zachorowała, po czym umarła. Zrozpaczony Arogo płakał za nią, a z kapiących łez utworzyły się wzgórza.


You may also like

6 komentarzy:

 1. Ciekawe pagórki. Rzeczywiście wyglądają jak czekoladowe kulki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pytałam znajomej z Filipin, potwierdziła że naprawdę tak wygladają i widok jest warty zobaczenia.

   Usuń
 2. ciekawe, czy w sklepie z pamiátkami sprzedaja slodycze :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam czytać legendy czy słuchać takich opowieści o powstaniu różnych pagórków, jaskiń itp Mnie już sama nazwa tych wzgórz zachęciłaby do odwiedzin, gdybym była na Filipinach :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie również, jestem pewna, że już same widoki , znacznie odległe tym europejskim, porywają i chwytają ze serca.

   Usuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)