Tapolca to miasto na Węgrzech znajdujące się w pobliżu jeziora Balaton.Miasto to posiada również osobną dzielnicę o nazwie Tapolca-...

Jezioro w grocie - Węgierskie Miasto Tapolca.

/
1 Comments
TopolcaTapolca to miasto na Węgrzech znajdujące się w pobliżu jeziora Balaton.Miasto to posiada również osobną dzielnicę o nazwie Tapolca-Diszel, słynie w szczególności z jeziora w grocie, po którym można poruszać się łódkami.

Węgry, Tapolca


Pochodzenie nazwy Tapolca jest kwestionowana, pochodzi ona bowiem albo od węgierskiego Tapolcza, czyli "wysokie miejsce", ze względu na położenie miasta na niewielkim wzniesieniu, lub od słowiańskiego Tapolca, czyli "gorących źródeł". Miasto było również znane jako Turul lub Turultapolca w niektórych punktach w średniowieczu.


Tapolca na Węgrzech

Szereg prawie 300 -metrowy jaskiń , to wyjątkowa atrakcja, która położona jest w samym sercu miasta. Została otwarta dla użytku publicznego w 1912 roku po dziesięciu latach od jej odkrycia . Małe łodzie można wypożyczyć aby zbadać jaskinie. 

Tapolca The Lake CaveYou may also like

1 komentarz:

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)