Tarasy ryżowe w Banaue liczące sobie już ok. 2000 lat. Utworzone zostały w zboczach górskich Ifugao na Filipinach. Przez Filipińczyk...

Tarasy ryżowe w Banaue - jedna z największych atrakcji turystycznych na Filipinach.

/
4 Comments
Banaue Philippines


Tarasy ryżowe w Banaue liczące sobie już ok. 2000 lat. Utworzone zostały w zboczach górskich Ifugao na Filipinach. Przez Filipińczyków uważane za ósmy cud świata. 
Tarasy te powstały najprawdopodobnie wyłącznie dzięki pracy rąk, bez użycia maszyn czy cięższego sprzętu. Znajdują się na wysokości 1500 m n.p.m. i zajmują powierzchnię 10 360 km². 
W 1995 zostały włączone na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Tarasy są narażone na proces erozji, ponieważ duża część pól przestaje być uprawiana muszą więc znajdować się pod stałą opieką i co jakiś czas są odbudowywane. 


Aktualnie są jedną z największych atracji na Filipinach. Przemysł turystyczny opracowała szereg atrakcji dla odwiedzających, które mogą obejmować tradycyjne zwiedzania tarasami i wizyty plemion u podnóża tarasów.


You may also like

4 komentarze:

 1. Piękna kartka. Bardzo egzotyczna i klimatyczna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziekuje, przyjechała prosto z Filipin i otrzymałam ją z rąk Filipinki :) serdecznej znajomej.

   Usuń
 2. Świetne miejsce, o jak bym chciała, by ta kartka trafiła do mojej kolekcji. ;)

  OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)