Maastrich to jedno z najpięknieszych miast holenderskich, które miałam okazje zwiedzić, znajdujące się w prowincji Limburgia. Jest jednym ...

Historia miasta Maastrich, jedno z najpiękniejszych i najstarszych miast Holandii.

/
1 Comments
Maastrich to jedno z najpięknieszych miast holenderskich, które miałam okazje zwiedzić, znajdujące się w prowincji Limburgia. Jest jednym z najstarszych miast Holandii, znane głównie ze słynnego Traktatu w Maastricht, który w 1993 roku oficjalnie potwierdził powstanie Unii Europejskiej. Miasto liczy sobie ok. 120 tys. ludności i położone jest w południowej części kraju.Jest głównym ośrodkiem akademickim, kulturalnym i turystycznym.

najstarsze holenderskie miasto

Miałam wrażenie, że ludzie nie tylko mówią tam specyficznym akcentem, ale są znacznie milsi, uśmiechnięci i zintegrowani z turystami i studentami z zagranicy. Zupełnie odwrótnie niż zauważyć to można w dystansowanym do wszystkiego i każdego, Rotterdamie.

Istnieje spór czy Maastricht jest najstarszym miastem Holandii. Według niektórych tytuł ten powinien przypaść miastu Nijmegen, jako że było ono pierwszą osadą w Holandii, która otrzymała rzymskie prawa miejskie. Maastricht nigdy takich praw nie otrzymało, ale jako osada jest znacząco starsze. Co więcej, Maastricht było nieprzerwanie zamieszkane od czasów rzymskich, co potwierdzają znaleziska archeologiczne. Nijmegen ma przerwę w historii – nie istnieją dowody iż było ono zamieszkane w średniowieczu.

Maastrich Holland
You may also like

1 komentarz:

  1. Ładne pocztówki. Miasto prezentuje się bardzo okazale. Nie dziwię się, że Ci się podoba.

    OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)