Pieterpad to długodystansowa trasa spacerowa w Holandii . Szlak biegnie (485 km) od Pieterburen, w północnej części miasta Groningen, na ...

Długodystansowa trasa spacerowa w Holandii - Pieterpad.

/
0 Comments
Pieterpad to długodystansowa trasa spacerowa w Holandii . Szlak biegnie (485 km) od Pieterburen, w północnej części miasta Groningen, na południe przez wschodnią część Niderlandów do końca na południe miasta Maastricht i kończy się na szczycie Góry Świętego Piotra (St Pietersberg ). Pieterpad jest jednym z oficjalnych długodystansowych ścieżek w Holandii ( Lange afstand Wandelpad Nummer 9) i zdecydowanie najbardziej popularne wśród swoich długodystansowych tras spacerowych.

Pieterpad Holandia

Można wychodzić w trasy w każdym kierunku i w przeciągu ciągu całego roku, są one bowiem bardzo dobrze oznakowane jak i również dobrze obsługiwane przez transport publiczny i noclegowy na całej jego rozciągłości. Chodzenie jest dość łatwe i zapewnia szerego pieknych widoków. Wyprawa więc jest niczym piękny spacer przechodząc przez las, wrzosowiska i liczne małe holenderskie miasteczka. 


Szlak był pomysłym Toos Goorhuis-Tjalsma mieszkającej w Tilburg, na południu Holandii i jej przyjaciela Bertje Jens mieszkającego w Groningen na północy Holandii. Wpadli razem na pomysł, aby zaprojektować trasę pomiędzy południem i północą. Trasa została oficjalnie otwarta od 1983 roku.


You may also like

Brak komentarzy:

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)