Amsterdam jest jednym z wielkich małych miast świata. Bo Amsterdam to atrakcyjna światowa metropolia, stolica Holandii, miasto sztuki, k...

Amsterdam, światowa metropolia Holandii

/
2 Comments

Amsterdam jest jednym z wielkich małych miast świata. Bo Amsterdam to atrakcyjna światowa metropolia, stolica Holandii, miasto sztuki, kultury i design, mody, a równocześnie atrakcyjne turystycznie, nie bardzo duże miasto.

Atrakcyjność Amsterdamu oparta jest o jego piękno, historię oraz ilość atrakcji turystycznych: świetnych muzeów, rozrywek, wygodnych hoteli i dobrych restauracji, sprawną komunikację miejską.

Jest to względnie spokojne miasto, bo nie bardzo duże jak na metropolię i położone pośród setek kanałów, a całe jego centrum jest właściwie Starówką, więc ruch samochodów został w nim poważnie ograniczony.


Amsterdam jest miastem, gdzie sezon turystyczny trwa okrągły rok. Niemal każdego miesiąca mają miejsce wydarzenia w mieście lub wokół niego, które są atrakcją turystyczną. Oczywiście szczyt ruchu turystycznego wypada na lato. Ale też w innych miesiącach np. między połową kwietnia i połowa maja, kiedy to kwitną na polach pod miastem tulipany, odwiedzenie miasta może być bardzo atrakcyjne. 
You may also like

2 komentarze:

  1. Bardzo lubię tę serię holenderskich pocztówek :) Mam ich kilka, ale tylko jedną zapisaną, bo większość przywiózł mi Tato :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Fakt, to bardzo ładne pocztówki. Nawet ten multiview prezentuje sie bardzo okazale. Zdjęcie odejmuje sporo.

    OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)