Naxos jest zieloną wyspą należącą do najładniejszych w archipelagu. Krajobraz tworzą gaje oliwne i sady. Wyspa jest w większości górzys...

Greece - Naxos

/
1 Comments

Naxos jest zieloną wyspą należącą do najładniejszych w archipelagu. Krajobraz tworzą gaje oliwne i sady. Wyspa jest w większości górzysta, ale także posiada plaże z przepięknym morzem.

Głównym miejscem wyspy Naxos jest ruchliwy Naxos, w którym można podziwiać wysokie mury bizantyjskiej budowli lub katedry Zoodochou Pigis z XVIII wieku. Katedra została zbudowana z budulca pozostałego po dawnym kościele i pałacu, które w tym miejscu kiedyś istniały. Miasto dopełnia ruchliwy port. Jedna z najstarszych pamiątek jest brama Portara, która znajduje się w części portowej Palatia. Kiedyś ta brama miała być wejściem do świątyni boga Apollona. Dzieła jednak nigdy nie dokończono, a brama służy dzisiaj jako symbol miasta.

naksos w grecji

Kolejne pamiątki można zobaczyć w bardzo dobrze wyposażonym Muzeum Archeologicznym. Są tutaj miejscowe artefakty, najprzeróżniejsze prace rzeźbiarzy pochodzące z różnych okresów. Muzeum znajduje się w pałacu pochodzącym z 1627 roku. Kiedyś była tutaj także francuska szkoła, w której uczył się znany prozaik Nikos Kazantzakis.
Do najbardziej znanych kurortów wyspy Nexos należy znajdujący się na północnym-wschodzie Apollonas, który słynie ze znakomitych rybnych restauracji. Symbolem jest tutaj niedokończona rzeźba Apollona. To artystyczne dzieło ma 10 metrów wysokości i znajduje się tutaj od 600 r. p.n.e
You may also like

1 komentarz:

  1. ooo niceee
    kisses from Greece
    http://bloggerlovesg.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)