Grecka wyspa Mykonos należy do archipelagu Cyklad. Mykonos jest jednym z najpopularniejszych kierunków wycieczek na wsypy greckie. Uważ...

Grecka wyspa Mykonos należąca do archipelagu Cyklad

/
2 Comments

Grecka wyspa Mykonos należy do archipelagu Cyklad. Mykonos jest jednym z najpopularniejszych kierunków wycieczek na wsypy greckie. Uważana jest za wyspę kosmopolityczną, którą upodobali sobie bogacze i ludzie sławy. Dlatego też Mykonos to bardzo rozrywkowa wyspa przepełniona dyskotekami, barami i klubami nocnymi, które tętnią życiem do białego rana.
Z ofert wycieczek last minute warto wybrać taką, która odbywa się w okresie od kwietnia do listopada, choć słońce świeci tu przez 300 dni w roku.

Główne miasto turystyczne to stolica- Mykonos. Na wzgórzu Kastro znajduje się ważny zabytek narodowy- kompleks kapliczek Najświętszej Panny. Możemy podziwiać tu także Muzeum Marynistyczne z imponującą kolekcją żaglowców i skarbów z dna morza, Muzeum Archeologiczne z grobowcami z pobliskiej wyspy Rhenia oraz Muzeum Folklorystyczne posiadające kolekcję mebli, ikon i instrumentów. 


Mykonos jest doświadczonym ośrodkiem żeglarskim, dlatego wakacje na tej wyspie są też idealne dla miłośników żeglarstwa i sportów wodnych. W porcie stolicy cumują kolorowe łódki oraz luksusowe jachty, co daje niespotykany obraz. Bogactwo podwodnej fauny i flory podwodnego świata Mykonos daje możliwości do nurkowania, a niedoświadczeni mogą skorzystać z ośrodków szkoleniowych oraz wypożyczalni sprzętu.
Baza noclegowa Mykonos jest bardzo dobrze rozbudowana. Na turystów czeka szeroki wybór hoteli: od luksusowych do skromnych, a większość z nich ulokowana jest na wybrzeżu. Hotele są dobrze wyposażone, posiadają baseny z ciepłą wodą, bogatą ofertę sportów wodnych oraz innych udogodnień.

Uroczy obraz Mykonos tworzony jest przez szaro - zielone skały i dzikie kwiaty. To także piaszczyste plaże, a wśród nich najchętniej odwiedzane: Paradise, Super Paradise, Platis Gialos, Ornos czy Agios Stefanos.  
You may also like

2 komentarze:

  1. Taką Grecję jak na pocztówce lubię najbardziej

    OdpowiedzUsuń
  2. fenomenalna kartka! esencja Grecji, o jakiej chyba każdy człowiek marzy :)

    OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)