Przystanek Woodstock – festiwal muzyczny organizowany przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy z pieniędzy uzyskanych od spon...

Przystanek Woodstock

/
0 Comments

Przystanek Woodstock – festiwal muzyczny organizowany przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy z pieniędzy uzyskanych od sponsorów.
Nazwa "Przystanek Woodstock", jak o niej mówi Jurek Owsiak, wyrosła z legendy festiwalu w Woodstock i atmosfery epoki dzieci kwiatów. Natomiast słowo "przystanek" nawiązuje do popularnego serialu telewizyjnego Przystanek Alaska.
W założeniu impreza ta jest podziękowaniem dla wolontariuszy za ich pracę, w szczególności podczas finałów. Festiwal jest w całości bezpłatny dla widzów.
Festiwal przyciąga również wielu obcokrajowców, w większości z Niemiec, zapraszane są zespoły z całego świata. Niemieccy policjanci i służby medyczne współpracują z polskimi służbami przy zapewnieniu porządku i bezpieczeństwa.

woodstock koncerty


Na każdym Przystanku Woodstock występuje kilkadziesiąt zespołów z Polski i świata. Grają oni na dużej i małej scenie (zwanej folkową). Od 15 lat Fundacja organizuje przesłuchanie chętnych zespołów, które chcą zaprezentować się przed ogromną publicznością. Tradycją festiwalu stało się nieodgradzanie sceny barierkami od pola dla uczestników (wyjątkiem był występ zespołu The Prodigy w 2011 roku, na ich specjalne życzenie). Wykonaną z desek przednią ścianę mogą oni pokrywać flagami. Tradycją jest także przygotowywanie przez przyjeżdżających z różnych miast uczestników flag, oznaczających na polu namiotowym ich miejsce pobytu. Porządku na terenie Przystanku Woodstock pilnuje grupa wolontariuszy, Pokojowy Patrol, przy pomocy zawodowej ochrony tzw. niebieskiego patrolu oraz Policji, która zajmuje się przypadkami łamania prawa. Część uczestników Przystanku Woodstock uczestniczy w zbiorowych kąpielach błotnych, pod gigantycznym prysznicem tzw. grzybkiem. Na festiwalu obowiązuje w wyznaczonych miejscach (tak zwana "Strefa bez %") prohibicja alkoholowa. Bardzo ważnym elementem Przystanku Woodstock jest Akademia Sztuk Przepięknych. Tam właśnie spotykają się autorytety, dziennikarze, ludzie telewizji i wielkiego świata, i rozmawiają z woodstockowiczami.

You may also like

Brak komentarzy:

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)