Rio to nie tylko karnawał, samba i piękne plaże. Znaczną powierzchnię miasta pokrywają favele , czyli slumsy z...

Wspaniałe miasto Rio de Janeiro

/
2 Comments

Rio to nie tylko karnawał, samba i piękne plaże. Znaczną powierzchnię miasta pokrywają favele, czyli slumsy znane m.in. z głośnego filmu "Miasto Boga". O Rio mówi się "a cidade maravilhosa" (wspaniałe miasto), bo choć dzielnice willowe sąsiadują tu z obszarami przerażającej nędzy, choć należy ono do najgęściej zaludnionych miejsc na świecie, to promieniuje z niego radość i zmysłowość, a mieszkańców nie opuszcza pogoda ducha. 

miasto boga


Miasto tworzy wtłoczony między urwiste wzgórza a wybrzeże zespół miejskich zabudowań, zamieszkanych przez 9 mln cariocas (mieszkańców Rio de Janeiro). Mimo ogromnych problemów – ubóstwa i dzielnic slumsów, przemocy, narkotyków i korupcji policji – każdego dnia objawia się niesamowita dionizyjska natura mieszkańców Rio, najpełniej widoczna podczas karnawału, ale obecna także we wszelkich przejawach codziennego życia. Uwielbienie życia, plaże i piękne ciała, samba i futbol, piwo i cachaça (rum z trzciny cukrowej) to symbole tego radosnego bytowania.
Rio jest odpowiednim miastem dla mniej zamożnych turystów, którym może zaoferować wiele tanich restauracji i hoteli, darmowe i dostępne dla wszystkich plaże, przyjaznych i uczynnych ludzi, a ponadto mnóstwo atrakcji do zwiedzania. 


You may also like

2 komentarze:

  1. Trzeba przyznać. Miasto położone jest bajecznie!

    OdpowiedzUsuń
  2. Zazdroszczę i kartki i znaczka :)
    kasss

    OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)