W tym miasteczku na południowym krańcu Istrii ożywa rzymska przeszłość Istrii. Za największą atrakcję Puli uważa się amfiteatr wybudowa...

Croatia - Istra, Pula

/
0 Comments

W tym miasteczku na południowym krańcu Istrii ożywa rzymska przeszłość Istrii. Za największą atrakcję Puli uważa się amfiteatr wybudowany w I wieku n.e. i zaliczany do najlepiej zachowanych spośród tego typu obiektów. Amfiteatr mógł pomieścić ponad 20000 widzów spragnionych igrzysk i walk gladiatorów. Współcześnie w amfiteatrze organizowane są występy operowe, koncerty i pokazy folklorystyczne (ostatni tydzień lipca). Spacerując po starówce, wąskimi uliczkami niedaleko portu, można dojść do świątyni Augusta.
Po okresie panowania Imperium Rzymskiego w Puli nastały czasy chrześcijaństwa. Na bazie dawnej świątyni Jowisza wybudowano wczesnochrześcijańską katedrę (na posadzkach zachowały się jeszcze mozaiki). Obecna budowla, w której wykorzystano antyczne kolumny, pochodzi z XV wieku.
You may also like

Brak komentarzy:

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)