Barcelona jest jednym z najstarszych miast Hiszpanii. Leży nad Morzem Śródziemnym w północno-wschodniej części Hiszpanii i jest stolic...

Caffe prego, krótka podróż po Barcelonie

/
1 Comments

Barcelona jest jednym z najstarszych miast Hiszpanii. Leży nad Morzem Śródziemnym w północno-wschodniej części Hiszpanii i jest stolicą prowincji oraz regionu Katalonii. Jest bardzo dynamicznie rozwijającym się kosmopolitycznym miastem.
Barcelona słynie z przepięknych budowli w stylu gotyckim i Art Nouveau oraz znakomitych dzieł znanego architekta Antonio Gaudiego. Znaleźć w niej można również słynne muzeum Picassa. Przeprowadzona w 1992 roku olimpiada przyczyniła się do wielkiego rozwoju miasta. Powstał wielki i nowoczesny kompleks obiektów sportowych oraz wioska olimpijska Parc de Mar. Wiele parków, miejsc rekreacyjnych oraz budynków zostało odnowionych i generalnie wyremontowany dzięki czemu poziom życia mieszkańców Barcelony się bardzo podniósł.

kawa w hiszpanii

Wśród wąskich zaułków i uliczek biegnących po przepięknej starówce możemy zobaczyć i poznać kulturę Hiszpanii oraz pozwiedzać najwspanialsze jej zabytki. Pełnym zabytków miejscem jest średniowieczna dzielnica Barii Gotic oraz sąsiadujące z nią Rambla i Las Ramblas ciągnące się od portu do Placa de Catalunya. Dość ponure wrażenie mogą odnieść turyści odwiedzający chińska dzielnicę Barri Xines leżąca po drugiej stronie Ramblas. Malownicze uliczki biegnące po obu stronach Ramblas ciągną się aż do Parc de la Ciutadella oraz na południowy zachód do zwieńczonego fortecą wzgórza Montjuic, na które dostać się można także kolejką linową. Eixample to z kolei nowoczesne centrum handlowe i miasto położone poniżej Placa de Catalunya. Wybudowane pod koniec XIX wieku zadziwia przepięknymi parkami, bulwarami oraz romantycznymi alejami. To właśnie tu znajduje się prawie najbardziej znana budowla Barcelony czyli katedra Sagrada Familia. W niedalekiej odległości od niej zwiedzić możemy przepiękny Parc Guell, również wybudowany przez Gaudiego.

 
Tymczasem mnie zaproszono na Hiszpańską kawę  - osobiscie byłam tylko na jednej z Hiszpanskich Wysp i mogę tylko dodać,że kawy dobrej tam nie wypiłam ... ale być może kiedyś uda mi się samej przekonać jak smakuje kawa w barcelońskiej kawiarni z równie pysznym wizerunkiem , jak na powyższej pocztówce. 
You may also like

1 komentarz:

  1. oooo popatrz, nawet nie wiedziałam, że tam gdzie się któregoś dnia zaplątałam to była chińska dzielnica ;D ale jedzenie mieli mimo wszystko dobra, nie otrułam się :)

    OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)