Mrągowo położone jest pośród zieleni lasów i błękitu wód jezior Pojezierza Mrągowskiego. Piękne kamieniczki, parki posiadające swoją h...

Wszystkiego drogi prowadzą do Mrągowa

/
3 Comments

Mrągowo położone jest pośród zieleni lasów i błękitu wód jezior Pojezierza Mrągowskiego. Piękne kamieniczki, parki posiadające swoją historię, aleje i kwieciste łąki okalające miasto, odbijają się w taflach kilku jezior, z których jeziora Juno, Czos oraz Czarne pojawiają się najczęściej we wspomnieniach turystów.


Mrągowo jest miastem Festiwali i koncertów. Koncertowy sezon rozpoczyna się już na początku lipca, kiedy to z całej Polski przyjeżdżają kabarety i doskonali prześmiewcy na Mazurską Noc Kabaretową.Potem, w ostatni weekend lipca, odbywa się Międzynarodowy Festiwal Muzyki Country, a zaraz po nim, na początku sierpnia - Festiwal Kultury Kresowej. W mrągowskim amfiteatrze odbywają się również poza festiwalowe koncerty 


Nieprzeciętne walory przyrodnicze, uroki krajobrazu, rozwój bazy turystycznej i wypoczynkowej Mrągowa są magnesem przyciągającym setki tysięcy turystów.
Na zwolenników aktywnych form wypoczynku czekają: spływy kajakowe, wycieczki piesze, rowerowe i autokarowe, jazda konna oraz czyste plaże jezior.
Z miasta wiodą liczne i ciekawe szlaki wędrówek pieszych, rowerowych i wodnych m.in. do Kętrzyna, Sorkwit, Reszla, Świętej Lipki i na szlak Wielkich Jezior Mazurskich.
You may also like

3 komentarze:

  1. Dawno temu byłam na obozie harcerskim w Mrągowie. Miłe wspomnienia :)

    OdpowiedzUsuń
  2. mnie z kolei Mrągowo kojarzy się z moim amantem z czasów gimnazjalnych. ech, wtedy to się człowiek musiał napracować, żeby podtrzymać znajomość - listy, kartki, telefony z budek telefonicznych... :)

    OdpowiedzUsuń
  3. A ja nigdy nie byłem w tamtych rejonach, nigdy nie widziałem jezior mazurskich. Byłem jedynie w Reszlu, Świętej Lipce i Kętrzynie. Trzeba by to wreszcie nadrobić.

    OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)