google.com, pub-3725043939020698, DIRECT, f08c47fec0942fa0 Kwiat bauhinii jako symbol na fladze Hongkongu. - Memories that remain ...

Hongkong, nazywany jest inaczej specjalnym regionem administracyjnym Chińskiej Republiki Ludowej, który położony jest na wschodnim wybrzeż...

Kwiat bauhinii jako symbol na fladze Hongkongu.

/
0 Comments
Hongkong, nazywany jest inaczej specjalnym regionem administracyjnym Chińskiej Republiki Ludowej, który położony jest na wschodnim wybrzeżu Chin, czyli nad Morzem Południowochińskim.

Przedstawiony biały kwiat na czerwonej fladze Hongkongu to kwiat bauhinii, który symbolizuje przede wszystkim ludność regionu. Pięć gwiazd odpowiada pięciu gwiazdom na fladze Chińskiej Republiki Ludowej i oznacza, że Hongkong jest nieodłączną częścią Chińskiej Republiki Ludowej. Naukowa nazwa gatunkowa kwiatu pochodzi od nazwiska botanika Henry Blake'a, który ją odkrył właśnie w Hongkongu w 1880 roku.

Kwiat bauhinii symbol na fladze Hongkongu

Sama flaga z tą kwiatową symboliką istnieje tylko od 1 lipca 1997 roku, kiedy to Hongkong przestał być kolonią Wielkiej Brytanii (została zajęty przez Brytyjczyków w 1841 roku).


Hongkong znaczek

hongkong znaczki


Więcej o Hongkongu można poczytać również tutaj


You may also like

Brak komentarzy:

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)