Saint Paul leży w środkowowschodniej części stanu Minnesota wzdłuż brzegów rzeki Missisipi, jest stolicą od roku 1849, początkowo Ter...

USA - Saint Paul - Minnesota.

/
4 Comments

Saint Paul leży w środkowowschodniej części stanu Minnesota wzdłuż brzegów rzeki Missisipi, jest stolicą od roku 1849, początkowo Terytorium Minnesota, a od 1859 stanu. Saint Paul przylega do największego miasta w stanie – Minneapolis, z którym tworzy aglomerację miejską Minneapolis-Saint Paul. Jest 16. pod względem wielkości obszarem metropolitalnym w USA, zamieszkuje go 60% populacji całego stanu. Pozostały obszar nazywany jest "Wielką Minnesotą lub Przedmieściem Minnesoty".

O samej zaś Katedrze trudno jest odnaleźć więcej interesujących i dosadnych szczegółów. Nawet wujek Google nie pomoże. Podczas swojej wędrówki po internecie napotkałam się również na inne ciekawe blogi opisujące Katedrę. Ale doprawdy jedyne co mogłam się o niej dowiedzieć to to ,ze została zbudowana w 1915 roku, w stylu renesansu francuskiego i jest katedrą rzymsko-katolicką zaprojektowaną przez Emmanuela L. Masqueray. To wszystko. A szkoda, bo wydawała się być bardziej interesujaca niż, jak się zdaje -jest w rzeczywistości.

You may also like

4 komentarze:

 1. znaczki, znaczki, znaczki - rewelacyjne!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. nie przypuszczałam, że oni takie ładne budowle mają w tych Stanach... ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ładna bryła i wykończenia. Ja również kiedyś szukałam informacji o jakimś kościele w US i nie mogłam za wiele znaleźć.

  OdpowiedzUsuń
 4. Za to ładnie prezentuje się w podświetleniu. Może za dnia nie byłaby tak atrakcyjna. Ale dzięki temu kartka jest rewelacyjna!

  OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)