... a 3 tygodnie temu umarł w brzuchu matki płód. Zmarło nagle, gdy jego matka była już w zaawansowanej ciąży . Za dwa dni urodzi martwe d...

Co 6 sekund na świecie z głodu umiera jedno dziecko....

/
5 Comments
... a 3 tygodnie temu umarł w brzuchu matki płód. Zmarło nagle, gdy jego matka była już w zaawansowanej ciąży . Za dwa dni urodzi martwe dziecko. Jak w takich sytuacjach można myśleć pozytywnie, jak nie dopytywać - dlaczego? Owszem, dopytywać można ale pytania te zawsze pozostaną bez odpowiedzi. W krajach afrykańskich też umierają dzieci, nie tylko noworodki czy te nienarodzone. Umierają nie dlatego, że medycyna nie potrafi pomóc, ale dlatego,ze nie mają co jeść, a leki i lekarze nie są dla niech tak dostępne jak w krajach europejskich. 26 mln dzieci w 41 krajach Afryki położonych na południe od Sahary jest niedożywionych. Żywności brakuje także w 6 krajach na północnym zachodzie i zachodzie Afryki. Wielu mieszkańców Liberii, Sierra Leone lub Czadu musi zadowolić się jedną miską ryżu raz na dwa, trzy dni. Jestem dziś zła i rozgoryczona... że wyrzucam jedzenie do kosza a tam umiera właśnie dziecie. Jestem wściekła i smutna zarazem ,że znajoma, lezy teraz i płacze,że jej dziecko, które od kilku miesięcy nosi w brzuchu, jest martwe. Nie rozumiem i nigdy nie zrozumiem pewnych aspektów naszej egzystencji. 


afryka dzieci


You may also like

5 komentarzy:

 1. To nawet nie jest smutne - to jest cholernie niesprawiedliwe i bolesne.

  OdpowiedzUsuń
 2. Człowiek tak naprawdę nie docenia tego co ma.
  Najgorsza w tym wszystkim - zarówno w problemach społecznych krajów Afryki, czy chociażby sytuacji, z którymi możemy się spotkać (ukazana przez Ciebie utrata dziecka przez matkę), to najgorsza w tym wszystkim jest nasza bezsilność.
  Zmieniać świat to pięknie brzmi.
  Ale może zaczniemy od siebie?
  ...

  Śliczna kartka. Bardzo bardzo mi się podoba:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuje Laarine. Masz całkowitą rację - niestety. Bezsilność jest cechą niszczącą człowieka. To chyba najgorsze co może być - stać i patrzeć, niemożność zrobienia niczego.

  Marność nad marnościami.

  OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)