....być może, ale za to 6 mężów można mieć. Sława daje i dawała takie możliwości o czym np. doskonale wie nieżyjąca już Hedy Lamarr , któ...

Podobno pieniądze, szczęscia nie dają... Krótka biografia Hedy Lamarr.

/
5 Comments
....być może, ale za to 6 mężów można mieć. Sława daje i dawała takie możliwości o czym np. doskonale wie nieżyjąca już Hedy Lamarr, która była słynna holllywoodzka gwiazda pochodzenia austriackiego, mało tego - w latach 30. i 40. uważana była za najpiękniejszą kobietę świata. Naprawdę nazywała się Hedwig Eva Maria Kiesler. Popularność przyniosła jej rola w czeskim obrazie "Ekstaza", w którym zagrała odważną, jak na owe czasy, scenę miłosną, a także przez długie 10 minut pływała nago w rzece. Szczyt popularności Heddy Lamar przypadł na lata czterdzieste. Wystąpiła wtedy w wielu głośnych filmach, m.in. "Boom Town" z Clarkiem Gable, "Tortilla Flat" ze Spencerem Tracy czy "Samson i Dalila" z Victorem Mature. 

biografia hedy lamarr

Nie chcąc już dłużej służyć za ozdobnik na ekranie, Hedy Lamarr wycofała się z przemysłu filmowego w 1957 roku. Była niezwykle barwną postacią i skomplikowaną - i dzięki temu fascynującą - osobowością. Wokół jej osoby narosło wiele plotek i legend. Trudna we współpracy, kapryśna, prawdopodobnie cierpiała na kleptomanię, była wrażliwa na punkcie swojego wizerunku do tego stopnia, by bronić go przed sądem. Sześciokrotnie wychodziła za mąż, złośliwi twierdzili nawet, że zawsze interesownie. W latach czterdziestych stała się najbardziej popularnym wzorcem dla kobiet poddających się operacjom plastycznym. Ile było w historiach o Hedy Lamarr prawdy, a ile medialnego szumu i przekłamań, wiedziała tylko ona sama. Z pewnością jednak ta zjawiskowej urody kobieta była postacią nietuzinkową. Zmarła na Florydzie. Miała 87 lat. 

You may also like

5 komentarzy:

 1. Ciekawe ujęcie, jak na postać na nim przedstawioną przystało. Chociaż sześć razy za mąż wychodzić to się trzeba szybko nudzić facetami, albo zasobnością ich portfeli ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. jest taka piosenka "jestem kobietą po rozwodzie i jakoś lekko jest mi z tym..mężczyźni mi na dłużej szkodzą choć wynalazkiem nie są złym.." :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Beautiful postcard!!! Congratulations for your blog!
  Best,

  Hernán
  from Chile

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. Thanks a lot Handlebarc. That's very kind of you.

  OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)