Porto będące głównym miastem północnej części kraju, różni się dosyć znacznie od Lizbony - jest bezpretensjonalne, ale ...

Imponujące mosty w Porto.

/
5 Comments
Porto będące głównym miastem północnej części kraju, różni się dosyć znacznie od Lizbony - jest bezpretensjonalne, ale jednocześnie bardzo wymagające i bezgranicznie skomercjalizowane.
Wedle miejscowego powiedzenia, Coimbra studiuje, Braga się modli, Lizbona wydaje pieniądze, a Porto pracuje. Największą atrakcją miasta są cztery imponujące mosty: dwa nowoczesne i dwa z XIX wieku. Te starsze to żelazny most kolejowy Maria Pia, oraz zaprojektowany przez Eiffla, ogromny, dwukondygnacyjny most Dom Luisa I, łączący miasto z Vila Nova de Gaia, miejscem, gdzie produkuje się wino porto, a w licznych winiarniach organizowane są degustacje.
O niepowtarzalnym uroku Porto decyduje jednak codzienne życie jego mieszkańców: fascynujące zestawienie nowoczesnego centrum finansowego, otoczonego przez zamożne przedmieścia, ze starymi częściami miasta z mnóstwem wąskich uliczek i pasaży, które zachowały swój pierwotny wygląd.  

porto mosty

You may also like

5 komentarzy:

  1. jak mostów nie lubię, tak tym chętnie bym się przeszła w stronę horyzontu :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetne ujęcie, też bym się takim przeszła z chęcią :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Kartka rewelacyjna, ale pomimo to, nie mogę wyrzucić z myśli alkoholu...

    OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)