Lizbona, pięknie położona stolica Portugalii, zachwyca przybyszów z całego świata. To właśnie stąd wielcy żeglarze rozpoczynali swoje ...

Stolica Portugalii - Lizbona

/
3 Comments

Lizbona, pięknie położona stolica Portugalii, zachwyca przybyszów z całego świata. To właśnie stąd wielcy żeglarze rozpoczynali swoje wyprawy w erze wielkich odkryć geograficznych. Dziś zachwyca szczególnie niezwykłą atmosferą panującą w ciasnych uliczkach starego miasta.
lizbona portugalia

Lizbona piętrzy się na siedmiu wzgórzach przy ujściu do oceanu rzeki Tag. Niewątpliwym atutem miasta jest bliskość oceanu. W zaledwie pół godziny można dostać się na piękne plaże w Estoril czy Cascais. Klimat miasta najlepiej czuje się w jego starych dzielnicach. W najstarszej dzielnicy Lizbony - Alfamie, w labiryncie stromych, brukowanych uliczek życie toczy się wolno, a w górze ponad głowami wisi suszące się pranie. Niezapomnianym uczuciem jest jazda jednowagonowym, żółtym tramwajem wąskimi uliczkami dzielnic starego miasta. Nie ma w Europie większego oceanarium i wiszącego mostu, knajpek w których słucha się fado i równie klimatycznych miejsc, gdzie można napić się pysznej kawy.

You may also like

3 komentarze:

  1. Uwielbiam Lizbonę. Cudowne miasto :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Cóż, nie moge tego samego powiedzieć. Nigdy tam nie byłam, choć prezentuje się jak widać dość pieknie i interesująco.

    OdpowiedzUsuń
  3. piękne miejsce. nigdy co prawda nie bylam, ale kartka pokazuje je wyśmienicie

    OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)