Majorka to wyspa hiszpańska na Morzu Śródziemnym, największa w archipelagu Balearów. Głównym miastem wyspy jest Palma de Mallorca. Wy...

Hiszpańska wyspa Majorka

/
1 Comments

Majorka to wyspa hiszpańska na Morzu Śródziemnym, największa w archipelagu Balearów. Głównym miastem wyspy jest Palma de Mallorca. Wyspa ta położona jest w odległości 80 kilometrów od Hiszpanii.
Jeszcze nie tak dawno była sennym rolniczym zaściankiem, który zaczął się zmieniać po II Wojnie Światowej, kiedy to pierwsi turyści zaczęli odkrywać możliwości wypoczynku, których darmo szukać w innych miejscach Europie. Dziś, każdego roku ponad 8 milionów turystów, delektuje się ciągnącymi się w nieskończoność pasmami piaszczystych plaż oraz złocistym słońcem, które gwarantuje doskonałą opaleniznę :) 
Bez cienia przesady można określić ją jako turystyczny raj - każdy może znaleźć tu coś dla siebie. Z jednej strony mamy piaszczyste plaże, ogrzewane podzwrotnikowym słońcem, gdzie można oddać się rozkoszom łapania ultrafioletu lub sportom wodnym, z drugiej - mniej znane oblicze wyspy: urocze wioski w dolinach Sierra de Tramuntana, klasztory na szczytach wzgórz i zapierające dech w piersiach jaskinie.

wyspa hiszpanii majorka

majorka mapaYou may also like

1 komentarz:

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)