Tajpej to stolica i drugie co do liczby ludności miasto Republiki Chińskiej (Tajwanu). Położone jest w północnej czesci wyspy nad rzeką Da...

Yangmingshan - Tajpejski Park Narodowy

/
0 Comments
Tajpej to stolica i drugie co do liczby ludności miasto Republiki Chińskiej (Tajwanu). Położone jest w północnej czesci wyspy nad rzeką Danshui He. 

Tajpej jest największym ośrodkiem gospodarczym, finansowym i komunikacyjnym na Tajwanie. W mieście działają na szeroką skalę: giełda, banki, stacje telewizyjne i radiowe. Rozwinięty jest tu znacznie przemysl elektroniczny, maszynowy, metalowy, samochodowy, rafineryjny, odzieżowy, metalurgiczny, włókienniczy i chemiczny. Miasto jest również światowym producentem nośników Muzyki Mechanicznej i Filmów. Wielki węzeł komunikacyjny (Porty Lotnicze Tajpej-Taiwan Taoyuan, Tajpej-Songshan, port rzeczny, metro). Ponadto Ośrodek Kultury i Szkolnictwa Wyższego.


Yangmingshan - Tajpejski Park Narodowy, położony jest w północnej części Tajpej z łatwym dojazdem z centrum miasta. Obszar ten jest domem dla wielu parków, szlaków turystycznych, ciekawych roślin i dzikich zwierząt, a międzynarodowo znany jest z gorących źródeł.

Każdy sezon przynosi inny typ urody dla tego obszaru. Luty i marzec to pora kwitnienia, co owocuje "wiśniowym" pokryciem stoków górskich na powitanie wiosny. Lato przynosi wiatr z południowego zachodu ze sporadycznymi "prysznicami" i piorunami po południu, tworząc niesamowite efekty pogodowe w górach. W październiku, widoki górskie są pokryte srebrem trawy oraz złotym i czerwonym kolorem liści klonu. Tęcze można zaobserwować po mglistych deszczach jesiennych. Czas zimowy posiada unikalne krajobrazy, może też przynieść zimną mżawkę, która tworzy się w  morzach chmur, które wyglądają jak świat fantazji, z możliwością padającego śniegu w chłodne dni.

Yangmingshan - Tajpejski Park Narodowy

Yangmingshan - Tajpejski Park NarodowyYou may also like

Brak komentarzy:

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)