Final Fantasy to japońska seria gier, filmów i mangi z gatunku fantastyki, stworzona przez Hironobu Sakaguchiego i produkowana przez firme...

Kolecja pocztówek dla miłośników gry Final Fantasy.

/
2 Comments
Final Fantasy to japońska seria gier, filmów i mangi z gatunku fantastyki, stworzona przez Hironobu Sakaguchiego i produkowana przez firme Square Enix. 
Seria skupia się głównie na grach, które łączą w sobie gatunki fantazji i fantastykę naukowa, a w kwestii rozgrywki cechują ją rozbudowane elementy charakterystyczne dla japońskich gier fabularnych. 

Pierwsza gra, wydana w 1987 roku na platformie Nes, nie przyniosła wielkich sukcesów, jednak część dziesiąta okazała się na tyle udana, że uratowała od bankructwa firme i dala jej możliwość stworzenia kolejnych sequeli i spin-offów.


Pomimo iż akcja każdej gry z serii głównej toczy się w innym świecie i przedstawia historie różnych bohaterów, gry maja wiele wspólnych elementów, jak na przykład: sama mechanika gry, imiona postaci czy podobne elementy fabuły, która często przedstawia grupe bohaterów stawiających opor złu skupiając się jednocześnie na relacjach łączących członków grupy. Imiona postaci, nazwy stworzeń i obiektów często zapożyczane są z historii i mitologii oraz różnych języków.

Seria stała sięogromnym sukcesem na całym świecie, Sprzedaje się w milionowych nakładach í otrzymuje bardzo wysokie oceny. Pojawiła się rowniez w Księdze Rekordów Guinnessa siedmiokrotnie w wydaniu z 2008 roku. W czerwcu 2011 roku gry z tej serii sprzedały się w ilości ponad 100 milionów egzemplarzy!


You may also like

2 komentarze:

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)