Szlezwik-Holsztyn leży w południowej części Półwyspu Jutlandzkiego pomiędzy Morzem Północnym na zachodzie i Morzem Bałtyckim. Graniczy od...

Szlezwik-Holsztyn- historia miasta oraz Muzeum Techniki U 995.

/
0 Comments
Szlezwik-Holsztyn leży w południowej części Półwyspu Jutlandzkiego pomiędzy Morzem Północnym na zachodzie i Morzem Bałtyckim. Graniczy od północy z Danią, a od południa z landami Hamburg, Meklemburgia-Pomorze Przednie i Dolna Saksonia. 
Szlezwik-Holsztyn jest krainą naznaczoną morzami, wybrzeżami, wodnymi krajobrazami, rezerwatami przyrody i parkami narodowymi.

W przeszłości Szlezwik i Holsztyn były odrębnymi krainami, których granica przebiegała wzdłuż rzeki Eider. We wczesnym średniowieczu przebiegał tędy tzw. Limes Saxoniae będący granicą pomiędzy Sasami oraz Słowianami połabskimi z plemienia Obodrzyców. Zamieszkujący te tereny Słowianie ostatecznie zostali podbici przez Sasów dopiero w XII wieku.

Szlezwik-Holsztyn- historia miasta oraz Muzeum Techniki U 995

W średniowieczu Szlezwik pozostawał lennem Danii, natomiast Holsztyn, dawne terytorium plemienne północnego odłamu Sasów (m.in. Holsatów, stąd nazwa), znajdował się w strefie wpływów świętego cesarstwa. W XIII-XIV wieku wskutek osłabienia politycznego Danii księstwo Szlezwiku usamodzielniło się i nawiązało bliższe stosunki z Holsztynem. W 1386 roku oba kraje zostały zjednoczone pod rządami hrabiów Holsztynu z dynastii Schauenburgów. W 1460 roku obydwa księstwa po wygaśnięciu miejscowej linii książęcej przeszedł we władanie dynastii Oldenburgów i zostały połączone unią personalną z Danią.

Schleswig - Holstein

Postcrossing Postcards

Loebe to niezwykle popularna miejscowość wypoczynkowa, szczególnie uczęszczana przez niemieckich turystów. Znajduje się w kraju związkowym Szlezwik-Holsztyn, w północnej części Niemiec.

Loabe to miejsce ściśle związane z historią i funkcjonowaniem niemieckiej marynarki wojennej. To właśnie tutaj znajduje się Mauzoleum Marynarki Wojennej, zbudowane ku czci marynarzy poległych w czasie I wojnie światowej. Dodatkową atrakcję stanowi muzeum techniki, czyli okręt podwodny U-995, dostępny dla zwiedzających od 1972 roku.

Muzeum Techniki U 995

Okręt podwodny U-995 znajduje się na samej plaży, gdzie umieszczony został na metalowych podporach. Zwiedzający mogą zobaczyć jego niesamowite wnętrze, począwszy od przedziału rufowego, po dziobowy przedział torpedowy. Zabroniony jest natomiast wstęp do pokładu górnego oraz kiosku. Muzeum otwarte jest przez cały rok. (źródło: holidaycheck.pl)

Pocztówka z NiemiecYou may also like

Brak komentarzy:

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)