Herbata jest już znana od wielu tysięcy lat. Chińczycy pili ją praktycznie do wszystkiego, od zapobiegania kaca po kontrolę masy ciała i z...

Korzyści zdrowotne wynikające z picia herbaty.

/
0 Comments
Herbata jest już znana od wielu tysięcy lat. Chińczycy pili ją praktycznie do wszystkiego, od zapobiegania kaca po kontrolę masy ciała i zdrowej redukcji w okresie zimowym. Teraz, współczesne badania dają nam o wiele lepszy wgląd na herbatę oraz jej predyspozycję, które  poprawiają nasze zdrowie i przynoszą mu multum korzyści.

Herbata nie jest bowiem tylko przyjemnym napojem, po który sięgamy w chłodniejsze wieczory, ma też niezwykłe właściwości lecznicze tak bardzo, że jest uznana za rodzaj "cudownego napoju", który może być jeszcze zdrowszy niż woda pitna. Picie herbaty może prowadzić do zdrowszego i dłuższego życia.

Postcrossing collection blog

Herbata, zwłaszcza zielona, jest często uważana za najlepszą dla naszego zdrowia. Herbata ta zawiera substancje związane z mniejszym ryzykiem choroby serca, raka i cukrzycy.

Główne substancje promujące zdrowie w tej herbacie to polifenole, katechiny i epikatechiny. Badania laboratoryjne wykazały, że te cząsteczki mają właściwości przeciwzapalne i antyoksydacyjne. Odkryto również, że osoby pijące kawę lub herbatę wyznaczają się niższym ryzykiem cukrzycy i chorób sercowo-naczyniowych. Kawa zawiera również polifenole.

Warto jednak wziąć pod uwagę, źródła herbat. Te które na codzień widzimy w supermarketach są często pozbawione wszystkich dobrych właściwości. Zawsze stawiaj więc na jakość. 

 Tea Time

 pocztówka z herbatą

 Pocztówka z Herbatą

 Pocztówka z Kanady
You may also like

Brak komentarzy:

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)