Poniższa pocztówka jest jedną z najbardziej znanych karykaturalnych z satyrycznym odniesieniu mapą autorstwa Fredericka W. Rose, z roku 18...

Karykaturalna Mapa Państw według Frederika Rose.

/
0 Comments
Poniższa pocztówka jest jedną z najbardziej znanych karykaturalnych z satyrycznym odniesieniu mapą autorstwa Fredericka W. Rose, z roku 1899.
Mapę można rozpoznać po znajomych kształtach Europy i jej narodów składowych, które zostały tu zastąpione przez karykatury, w których każdy opowiada swoją własną historię polityczną.

Seria tych karykatur zatytułowana " Angling in Troubled Water" wykorzystuje skuteczną "połowiczną" metaforę do zilustrowania konfliktów związanych z rozpadem globalnej hegemonii kolonialnej w Europie, a także sytuację między europejskim napięciem politycznym. 

Karykaturalna Mapa Państw według Frederika Rose.

Rosja, reprezentowana jest tutaj przez cara Mikołaja II, który zajmuje znaczną część mapy, wyciąga gałązkę oliwną w pokoju, jednak nie możemy przegapić gromadzenia się zapasów broni w najbliższej mu Finlandii oraz miecz i muszkiety trzymane w gotowości. Zwłaszcza jego żyłka rozciąga się na wschód w kierunku Chin.


Angling in Troubled Waters A Serio-Comic Map of Europe by Fred. W. Rose.

Angling in Troubled Waters A Serio-Comic Map of Europe by Fred. W. Rose.

Karykaturalna Mapa Państw według Frederika Rose.You may also like

Brak komentarzy:

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)