Allgäu niemiecki region geograficzny w południowo-zachodniej Szwabii, w Bawarii i częściowo Badenii-Wirtembergii. Stolicą regionu jest Kem...

Allgäu, Germany

/
0 Comments
Allgäu niemiecki region geograficzny w południowo-zachodniej Szwabii, w Bawarii i częściowo Badenii-Wirtembergii. Stolicą regionu jest Kempten (Allgäu). Allgäu często przedstawiany jest na mapie w kształcie liścia chmielu. Region rozciąga się od morenowych ziemi aż do Alp. Główne rzeki przepływające przez Allgäu to Lech i Iller. 

Allgäu, Germany | Memories That Remain

Obszar Allgovian jest godny uwagi ze względu na piękne krajobrazy i jest również bardzo popularnym miejscem na wakacje i pobyty lecznicze. Jest dobrze znany w Niemczech dla jego produktów rolnych, zwłaszcza produktów mlecznych w tym Hirtenkäse oraz Bergkäse, który produkowany jest również przy granicach w Austrii i Szwajcarii. 

Nazwa "Allgovia" jest czasami używana jako synonim dla tego regionu. Ten region alpejski jest  popularny do sportów zimowych w tym jazdy na nartach. Światowej sławy zamek Neuschwanstein znajduje się we wschodniej części regionu Allgäu.


You may also like

Brak komentarzy:

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)