Typografia to termin, który generalnie składa się z szeregu dość pokrewnych znaczeń związanych z użyciem znaków pisarskich w druku, prezen...

Co to jest typografia?

/
0 Comments
Typografia to termin, który generalnie składa się z szeregu dość pokrewnych znaczeń związanych z użyciem znaków pisarskich w druku, prezentacją ich na ekranie monitora komputerowego itp.
Jesli mielibyśmy skupić się tutaj na dosłownym znaczeniu, może określić ją w kilku słowach : „uderzenie; odbicie; obraz, posąg; forma, kształt, model, typ”

 co to jest typografia

Typografia to sztuka i technika aranżacji typu pisma, czytelnego i atrakcyjnego. Układ typu takiego pisma obejmuje wybór czcionek, rozmiaru, długość linii itp.. Określenie typografia jest również stosowane do stylu, rozmieszczenia i wyglądu liter, cyfr oraz symboli utworzonych w danym procesie tworzenia. Typografia może być również używana jako element dekoracyjny, niezwiązanej komunikacji czy informacji.

 typografia znaczenie

You may also like

Brak komentarzy:

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)