Poznaj historię tysięcy lat pięknego portu nad Bałtykiem. Spójrz Neptunowi, bogu morza, w oczy i pomachaj pani w okienku. Wybierz się na s...

Gdańsk - Danzig - bogactwo kultury i pięknej historii.

/
1 Comments
Poznaj historię tysięcy lat pięknego portu nad Bałtykiem. Spójrz Neptunowi, bogu morza, w oczy i pomachaj pani w okienku. Wybierz się na spacer w dół ulicy Długi Targ i na Dwór Artusa, lub powędruj śladami głównego bohatera Güntera Grassa "Blaszany bębenek" i popatrz na gwiazdy Heweliusza. Posmakuj autentycznej rewolucji poprzez poznanie początków z okresu narodzin Solidarności. Czy to nie brzmi na tyle zachęcająco, aby poznać Gdańsk?

Gdańsk pamiątki

W "złotym wieku" miasto cieszyło się szczególnym statusem republiki miejskiej, a także tytułem kulturalnym i grup etnicznych. Atmosferę tolerancji i bogactwa zbudował na rozwoju handlu, kultury, nauki i sztuki, która nieustannie rozkwitała. Dziś dzieła wybitnych mistrzów gdańskich można podziwiać w muzeach, kościołach i galeriach. Zbiory te, jak również zabytki z urokliwym świadectwem tysiącletniego dalszego istnienia miasta.


Gdańsk - Danzig

Wydarzenia wybicia się wraz z ostatnim burzliwym okresem są udokumentowane na multi-medialnej wystawie  "Drogi do Wolności" umieszczonej w schronisku przy Komisji Krajowej Solidarności. Ekspozycja przypomina lokalną walkę o wolność i sprawiedliwość, i narodzin pierwszego niezależnego związku zawodowego "Solidarność". Zmiany te, spowodowały, że obalono komunizm w Europie.

Gdańsk przed wojną
You may also like

1 komentarz:

  1. Mnie Gdańsk nie spodobał się, gdy odwiedziłam go podczas wycieczki szkolnej, ale kiedy przeglądałam chociażby zdjęcia na Instagramie oznaczone słowem #Gdańsk nie mogłam się nadziwić, jakie piękne i urokliwe są tam kamieniczki! :)
    W Gdańsku godne polecenia jest Muzeum Solidarności. +Gdańsk wydaje mi się świetnie skomunikowanym miastem.

    OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)