Durban jest klasycznym miastem obok tropikalnej plaży Oceanu Indyjskiego, z kilkoma unikalnymi atrakcjami. Jest mieszanką dominującej kul...

Durban, jedno z największych miast RPA.

/
0 Comments
Durban jest klasycznym miastem obok tropikalnej plaży Oceanu Indyjskiego, z kilkoma unikalnymi atrakcjami. Jest mieszanką dominującej kultury Zulu, barwnej tradycji i historii RPA i wpływów orientalnych pochodzących od przeważającej tutaj społeczności pochodzenia indyjskiego. Durbs, Surf City lub eThekwini jest czymś w rodzaju tygla mieszającego ludzi, kultury z indywidualnością ducha i stylu, co sprawia, że od dawna jest popularnym miejscem wypoczynku, a mieszkańcy Durbanu są niezwykle dumni ze swego pochodzenia. Żadna wizyta w Durbanie nie może być kompletna bez odpoczynku na pełnej słońca plaży.


Jeszcze przed wschodem słońca amatorzy surfingu także biegacze, rowerzyści i pływacy korzystają z dobrodziejstwa słońca. Subtropikalny klimat Durbanu zapewnia doskonałe warunki przez cały rok, lato jest upalne ze słonecznymi dniami i burzliwymi wieczorami, zima jest chłodniejsza i jasna, z reguły bez opadów deszczu. Nabrzeże Durbanu (beachfront), znane jako Golden Mile, rozciąga się pomiędzy Suncoast Casino na północy i uShaka Marine World na południu, z dwukilometrową promenadą restauracji, rozrywki, obszernych publicznych trawników i fantastycznych odcinków plaży. Liczne restauracje są otwarte wcześnie, aby dzień rozpocząć filiżanką kawy, która najbardziej smakuje przy obserwacji stad delfinów.

Durban one of the largest cities in South Africa

Jak sama nazwa sugeruje Surf City w Durbanie oferuje doskonałe środowisko dla profesjonalnych surferów i bodyboarderów, ale często może okazać się że niewielka fala daje szansę dla początkujących. Ogrodzone dla bezpieczeństwa przybrzeżne wody, strzeżone przez ratowników sprawiają że pływanie jest bezpieczne na południowym krańcu Golden Mile, a Vetchie’s Pier zapewnia warunki do snorkelingu a rafy koralowe dostępne do nurkowania z brzegu. Coś wielofunkcyjnego, uShaka Marine World oferuje sklepy i restauracje, park wodny i plaże ale największą atrakcją jest akwarium. Piąte co do wielkości na świecie, uShaka Marine World to podziemna aleja przechodząca obok 32 szklanych zbiorników zbudowanych wokół pięciu wraków statków.

papeteria w kolorze błękitu

Pływają tutaj spokojnie rekiny, płaszczki, foki, pingwiny, meduzy i ławice tropikalnych ryb. Stadion delfinów może pomieścić 1 200 osób, słynie z pokazów tych inteligentnych zwierząt. Osoby lubiące wodę mogą pływać w lagunie wypełnionej rybami, nurkować w klatce z rekinami lub spacerować po dnie oceanu. Położone nad Oceanem Indyjskim, otoczone promieniem kilku kilometrów dzielnic samo centrum Durbanu właściwie nie jest bardzo wielkie w porównaniu z podobnymi metropoliami. Możemy powiedzieć że Durban jest mały ale ma za to wielkie serce i tętni życiem. Spacer ulicami przez liczne arkady w tłumie mieszkańców i turystów jest zdecydowanie najlepszym sposobem na poznanie miasta.

Źródło inf - www.africangamesafari.comYou may also like

Brak komentarzy:

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)