Historia Aniołów i weń wierzeń jest bardzo długa i ciekawa. Anioły wbrew pozorom nie występują tylko w wyobrażeniach chrześcijańskich. Pie...

Co wiemy o Aniołach?

/
5 Comments
Historia Aniołów i weń wierzeń jest bardzo długa i ciekawa. Anioły wbrew pozorom nie występują tylko w wyobrażeniach chrześcijańskich. Pierwsze wyobrażenia aniołów istniały w starożytnym Egipcie i Babilonii. W religiach tych cywilizacji były całe zastępy duchów i istot, będących pośrednikami między bogami a człowiekiem. Często przedstawiano je jako uskrzydlone zwierzęta z ludzkimi twarzami. Starożytnym aniołom przypisywano pewien rodzaj cielesności. Anioły tam występujące płodziły dzieci, odczuwały głód i pragnienie. Aniołowie często występują w Starym Testamencie. Biblia nie mówi jednak wiele o naturze i rodzajach tych bytów. (uwaga!) -> Więcej informacji na ten temat można znaleźć w pismach kabalistycznych oraz w apokryfach. Chrześcijaństwo przejęło wiarę w anioły z judaizmu (!). 


magnes:

You may also like

5 komentarzy:

  1. anioły sa równie ponadczasowe jak smoki, wystepuja w wielu kulturach
    Happy Easter życzę! :P i dyngusa, no bo ... w krainie deszczowców jestes.... :P

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzieki Martuś :)Dyngus był , a jakże;)

    OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)