Warzywa i owoce są ważnym elementem zdrowej diety.  Powinno się je jednak jadać codziennie aby uzupełniały niedobory witamin i przynosił...

Dlaczego warto jeść owoce i warzywa?

/
0 Comments
Warzywa i owoce są ważnym elementem zdrowej diety. 
Powinno się je jednak jadać codziennie aby uzupełniały niedobory witamin i przynosiły korzystne właściwości. Staraj się jeść różne rodzaje i kolory tych naturalnych produktów, aby dać organizmowi mieszankę składników odżywczych, których potrzebuje. Poza tym, czyż nie pieknie wygladają takie kolory podane na talerzu? Czyż nie chetniej po nie sięgamy i nabieramy apetyt. 

warzywa i owoce

Dieta bogata w warzywa i owoce może obniżać ciśnienie krwi, zmniejsza ryzyko chorób serca i udaru mózgu, zapobiega niektórym rodzajom raka i problemom trawiennym. Ponadto ma pozytywny wpływ na poziom cukru we krwi, które mogą pomóc utrzymać apetytu w ryzach.


Zdrowe odżywianie obejmuje jedzenie co najmniej pięć porcji dziennie, a najlepiej 7-9 części, z różnych owoców i warzyw każdego dnia. Owoce i warzywa można nabyć w różnej formie: mrożone, konserwowe lub suszone, czy w odmianach soków owocowy do picia. Średnio, ludzie, którzy jedzą dużo owoców i warzyw, wydają się być zdrowsi i żyją dłużej.

Jakie są korzyści dla zdrowia, jeśli nasz dieta bogata jest w dużą ilość owoców i warzyw? 

* Masz mniejsze szanse na rozwój chorób układu krążenia. Na przykład, choroby serca, choroby naczyń obwodowych lub udaru.

*Masz mniejsze szanse wystąpienia niektórych nowotworów, takich jak raka jelita grubego oraz płuc.

*Masz mniejsze szanse na rozwój otyłości i cukrzycy typu 2.

Owoce i warzywa również: 

- Zawierają dużo błonnika, który pomaga utrzymać jelita zdrowe oraz zniwelować problemy, takie jak np. zaparcia.

- Zawierają mnóstwo witamin i składników mineralnych, które są potrzebne, aby być zdrowym.

- Są naturalne i z niską zawartości tłuszczu.

- Wypełniają, ale zawierają mało kalorii, są więc idealne, aby utrzymać wagę pod kontrolą.
You may also like

Brak komentarzy:

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)