Nazwa Minnesota odnosi się do słowa mnisota, które w języku Indian Dakota znaczyło: „Woda, w której przegląda się niebo” . Rdzeni mieszka...

Land of 10,000 lakes. Kraina 10 tysięcy jezior - „Woda, w której przegląda się niebo”!

/
2 Comments
Nazwa Minnesota odnosi się do słowa mnisota, które w języku Indian Dakota znaczyło: „Woda, w której przegląda się niebo”. Rdzeni mieszkańcy demonstrowali nazwę pierwszym białym osadnikom poprzez wlewanie mleka do wody i wołając mnisota. Nazwy wielu miejsc w stanie zawierają pochodną cząstki mni, oznaczającej w języku Indian wodę.
minnesota kraina jezior
USA postcard

Minnesota jest jednym z najbardziej chronionych obszarów w Stanach Zjednoczonych. Znajdują się tu dziesiątki obszarów pod ochroną, do których w każdy weekend przyjeżdżają tysiące mieszkańców okolicznych miast. Mieszkańcy są niezwykle aktywni sportowo i to o każdej porze roku, a niezwykle popularne jest tu wędkarstwo.

You may also like

2 komentarze:

  1. Kurcze, na świecie jest tyle fantastycznych miejsc, każde by się chciało zobaczyć :). Do mojej listy dopiszę i Minnesotę :)!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bardzo dużo miejsc, chyba życia nie starczy aby je pozwiedzać ;)

      Usuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)