Czy znacie Gdynie? Każdy, kto choć raz zawitał do Trójmiasta musiał do niej zawitać. Ja mieszkałam niedaleko, dzięki czemu już od lat pozn...

Gdyńskie pocztówki panoramiczne z kierunkiem geograficznym.

/
0 Comments
Czy znacie Gdynie? Każdy, kto choć raz zawitał do Trójmiasta musiał do niej zawitać. Ja mieszkałam niedaleko, dzięki czemu już od lat poznaje jej uroki i zachwyt w stosunku bliskości do morza.
Gdynia to również skarbnica kulturalna. Gdyński Festiwal Filmowy i jego Złote Lwy co roku przyciąga rzeszę aktorów i artystów. Doliczając do tego szuki teatralne, koncerty, muzea - w tym te historyczne i militarne, oraz inne ciekawe wydarzenia, dochodzimy do wniosku, że nie sposób się tam nudzić.

Gdyńska Marina

Niedawno otrzymałam piekną i dość niecodzienną pocztówkę, o niestandardowym formacie, panormiczna składana plus (co najważniejsze i najbardziej wyróżniające) z kierunkiem krajoznawczym GPS. Brzmi ciekawie prawda?

pocztówki z Gdyni

Pomysłodawcą takich projektów pocztówek jest Marek Pęgowski, niegdyś prowadzący działalność fotograficzną Fotoewa, który od wielu lat swoje uczucia wobec tego nadmorskiego miasta Gdynia, przelewa na papier fotograficzny, starając się ukazać jej szczególne walory i piekno. Pasję swą poszerzył o pocztówki, tak aby gdyńskie widoki dotarły również do ludzi z innych krajów lub były miłą pamiątką z wakacji.


Jak sam mówi : "Powstało ok 80 wzorów pocztówek w rozmiarze XXL 42cm, XL 29 cm ,DL 21 cm. Ocenę, pomysł ich wykonania pozostawiam tym, którzy je kupili i wysłali choć wiem że wielu nie uczyniło tego zachowując je w domu".

pocztówka geograficzna

Dzięki podanemu współczynnikowi geograficznemu możemy sprawdzić dokładne położenie  miejsca na Google Earth.  Nadesłana do mnie pocztówka przedstawia przystań jachtową gdyńskiej Mariny. Pocztówkę bez problemu można złożyć na pół, co jest znacznym ułatwieniem dla osób, które swoje kolekcje trzymają w albumach.


pocztówka z GPS


You may also like

Brak komentarzy:

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)