Saint Paul to miasto w Stanach Zjednoczonych, które jest stolica stanu Minnesota. Miasto leży głównie na północnym brzegu rzeki Missisip...

Saint Paul - Stolica Minnesoty

/
0 Comments
Saint Paul to miasto w Stanach Zjednoczonych, które jest stolica stanu Minnesota.
Miasto leży głównie na północnym brzegu rzeki Missisipi, w dół do rzeki Minnesota i przylega do Minneapolis będącego najwiekszym miastem stanu. Te dwa miasta tworzą aglomerację miejską Minneapolis-Saint Paul , znaną jako Twin Cities.

saint paul minnesota


Założone w pobliżu historycznych indiańskich osad jako centrum handlu i transportu, miasto nabrało rozgłosu, gdy zostało stolicą "Minnesota Territory" w 1849 roku.
Osadnictwo rozpoczęło się w dzisiejszej Landing Lambert, ale nazywanej Pig's Eye, gdy Pierre "Pig's Eye " Parrant zbudował popularną na tamte czasy tawerną. Kiedy ks. Lucien Galtier, pierwszy katolicki proboszcz w tym regionie, założył "Log Chapel of Saint Paul " (wkrótce stała się pierwszym miejscem dla Katedry św. Pawła, obecnie Sanktuarium św. Pawła Apostoła), spowodował, że osada zaczęła się nazywać się Saint Paul, jako, że "Saint Paul w zastosowaniu do miejscowości lub miasta jest bardziej celowe, ta jednosylabowa nazwa jest krótka, dobrze brzmi, rozumiana jest się przez wszystkie wyznania chrześcijańskie".

Wikipedia.You may also like

Brak komentarzy:

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)