Nazwa „Wyspy Kangura” została nadana w sposób bardzo banalny: tutaj właśnie zapolował na kangury żeglarz Mateusz Flinders, a zdobycz była...

Wyspa Kangura

/
2 Comments
Nazwa „Wyspy Kangura” została nadana w sposób bardzo banalny: tutaj właśnie zapolował na kangury żeglarz Mateusz Flinders, a zdobycz była tak obfita, że postanowił nadać imię kangura całej wyspie. Wyrządził jej w ten sposób wielką przysługę, bo Wyspa Kangura przyciąga teraz jak magnes spore rzesze turystów. Jest przy tym tak urokliwa, że rzadko wyjeżdżają oni stamtąd zawiedzeni.

Na Wyspie Kangura znajdziesz wszystko to czego spodziewasz się po prawdziwej Australii: długie i niezatłoczone plaże idealne dla surfingu, ciche malownicze zatoczki nadające się do zacumowania jachtu czy bardzo długą sieć dróg gruntowych, po których co jakiś czas przemykają samochody terenowe wzbijające za sobą tuman czerwonego pyłu. Przede wszystkim będziesz mógł tutaj zetknąć się bardzo blisko z dziką przyrodą w najlepszym australijskim wydaniu: kangurami, misiami koala, kolczatkami czy wylegującymi się na plażach uchatkami.

wyspa kangura australia

Skały pochodzenia wulkanicznego położone na południowo-zachodnim krańcu wyspy, niedaleko Admiral’s Arch. Najchętniej fotografowany obiekt Wyspy Kangura, a być może całej Australii Południowej. Głazy położone na skraju klifu wyglądają jak ogromne rzeźby, których dłutem były: lawa, woda morska, wiatr i czas. Dojazd drogą asfaltową.


źródło inf - http://antypody.info
You may also like

2 komentarze:

  1. ciekawe informacje o wyspie :)
    Zapraszam do mnie po wyróżnienie :)
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)