Efteling Park to największy park rozrywki w Holandii. Znajduje się w Kaatsheuvel w pobliżu miejscowości Tilburg, w odległości około 1...

Efteling Park, czyli największy park rozrywki w Holandii w Kaatsheuvel.

/
1 CommentsEfteling Park to największy park rozrywki w Holandii. Znajduje się w Kaatsheuvel w pobliżu miejscowości Tilburg, w odległości około 100 km od Hagi i Amsterdamu. Został otwarty w 1952 roku, zajmuje obszar 720 tysięcy m².
Miejsce to magiczne, pełne krasnali, wróżek i elfów ze znanych bajek. Nie brakuje też rollercoasterów i torów bobslejowych. Do największych atrakcji parku należą: Villa Volta, Pirania River, Bobbaan (tor bobslejowy) i Fata Morgana. Cały obszar parku jest zadbany i pełen kwiatów oraz podzielony na części tematyczne - i duzi, i mali znajdą coś dla siebie.
Na terenie parku znajdują się kafejki i restauracje. Do kompleksu należą także pola golfowe i hotel z bajkowymi apartamentami. Łącznie w Efteling Parku znajduje się 36 atrakcji dla zwiedzających.
Efteling Park otwarty jest codziennie od 1.04 do 1.11 w godzinach 10.00-18.00. Bilet wstępu dla osoby dorosłej to koszt około 140 zł. Dla dzieci oraz grup zorganizowanych bilet kosztuje 120 zł.

żródło - http://podroze.gazeta.pl


Villa Volta to nie jest zwyczajna willa. Atrakcja typu Madhouse. Za pomocą sprytnej symulacji odwiedzający tracą poczucie orientacji. Przeżycie, które całkowicie zdezorientuje zmysły każdego!

You may also like

1 komentarz:

  1. Chciałabym odwiedzić kiedyś ten park rozrywki. Jeżdżę do Holandii kilka razy w roku, ale nigdy tam nie byłam.

    OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)