Kenia zawsze jest dobrym miejscem na wypoczynek, bez względu na to czy pragnie się bezpośredniego zetknięcia z afrykańską egzotyką, o...

Dziekie zwięrzęta wschodniej Afryki, afrykańska egzotyka w Kenii.

/
2 Comments

Kenia zawsze jest dobrym miejscem na wypoczynek, bez względu na to czy pragnie się bezpośredniego zetknięcia z afrykańską egzotyką, obejrzenia żyjących na wolności słoni i hipopotamów podczas safari, czy też po prostu chce się spędzić wakacje wśród delfinów na rajskiej plaży. Ten niezwykły kraj oferuje przyjezdnym magiczne piękno i odmienność Afryki, a także wysokiej klasy bazę turystyczną oraz łagodny klimat. Fascynująca wyprawa do Wybrzeży Oceanu Indyjskiego i w głąb kenijskiego lądu z pewnością pozostanie w pamięci na długie lata, m.in. dzięki wspaniałym zdjęciom, na których nawet amator zdoła utrwalić wyjątkowe bogactwo miejscowej przyrody. 

zwierzęta afryka


Kenia to głównie przebogata flora i fauna, stanowiąca największą atrakcję turystyczną, z nieprzebraną ilością dzikich zwierząt żyjących na wolności, wspaniałe afrykańskie pejzaże oraz rozbudowana infrastruktura turystyczna. Okolice Mombasy są rajem dla pragnących spędzić wakacje nad ciepłym oceanem, w egzotycznej scenerii palm i pośród przebogatej roślinności tropikalnej. Wody oceanu wraz z odpływem uciekają 200 – 300 m od brzegu, po czym wraz z przypływem wracają. Różnice poziomu wody sięgają trzech metrów. Podczas odpływu wyłaniają się ogromne połacie dna, szybko rozgrzewane przez stojące niemal pionowo w górze słońce. Po przypływie woda osiąga temperaturę ponad 30°C. Na nizinie nadmorskiej występuje przede wszystkim roślinność sawannowo - leśna, zaś we wnętrzu kraju - stepy lub suche sawanny, a na wschodzie od Jeziora Turkana - roślinność półpustynna i pustynna. Południowo - zachodnią część kraju zdominowały wilgotne sawanny. Na obszarach wznoszących się na wysokości ok. 2000 – 3000 m natkniemy się na wiecznie zielone lasy, a w najwyższych piętrach gór - zarośla i roślinność alpejską.źródło informacji - http://kenia.rainbowtours.pl/

You may also like

2 komentarze:

  1. Potwierdzam, Kenia ma w sobie coś niesamowitego- wycieczki do Kenii rozchodzą się jak świeże bułeczki, pomimo swojej wysokiej ceny :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. No właśnie, gdyby nie ta cena ;)

      Usuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)