Sankt Petersburg  to miasto pełne urokliwych miejsc, zabytków , które koniecznie trzeba zobaczyć. Zaczynając od spaceru Newskim Prospek...

Co warto zwiedzić w Sankt Petersburg ?

/
0 Comments

pocztówka z sant petersburga

Sankt Petersburg  to miasto pełne urokliwych miejsc, zabytków , które koniecznie trzeba zobaczyć. Zaczynając od spaceru Newskim Prospektem – główną ulicą Sankt Petersburga. Przepiękne kamienice w barowym stylu z kopułami w przyjaznych pastelowych kolorach wykonanych zgodnie z życzeniem Piotra I , bogate hotele, sklepy i wielkie centrum rozrywkowe. Wszystko to przecinają kanały, z których także Petersburg słynie i jest porównywane do Wenecji. Następnie Pałacowe Wybrzeże , najpiękniejsza część Sankt Petersburga z budynkiem Admiralicji i Soborem Izaaka (największa świątynia, budowa przez przeszło 40 lat !). A na placu barokowy przepiękny Pałac Zimowy dzieła Rastrellego. Tutaj swoją siedzibę mieli carowe. We wnętrzu takie „cuda” jak Jordanowskie Schody czy Komnata Romanowów. I oczywiście jego najważniejszą częścią jest słynny Ermitaż , ponoć jak mówią Rosjanie największe muzeum świata – posiada imponująca kolekcję 3 miliona dzieł sztuki. Oprócz tego miasto posiada 200 innych muzeów, 80 teatrów i 45 galerii, a także liczne kina czy biblioteki !Petersburg to prawdziwe „zagłębie” sztuki. Przy Nabrzeżu Piotrogrodzkim cumuje zaś słynna „Aurora” symbol rewolucji październikowej. Z niego oddano strzał w stronę Pałacu Zimowego, który stał się jej początkiem. Dziś można go zwiedzać, znajduje się tam muzeum. I jeszcze Twierdza Pietropawłowska Najpierw powstrzymywała szwedzkie okręty, później stała się więzieniem politycznym. Na jej terenie chowano także wszystkich carów. Miasto jest też stolicą baletu. Funkcjonuje tu znany na całym świecie Balet Petersburski, który swoją działalność prowadzi od ponad 200 lat. Sami mieszkańcy żyją sztuką. Nie ma tu wielu dyskotek czy klubów gdyż młodzież przedkłada spektakle teatralne nad te formy rozrywki. Trzy największe teatry, to operowy Teatr Maryjski, dramatyczny Tovstonogov i komediowy Lensovieta.

żródło - sankt_petersburg.lovetotravel.plYou may also like

Brak komentarzy:

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)