Stockholm Globe Arena, a tak właściwie Ericsson Globe , została wybudowana z myślą o mistrzostwach świata w hokeju na lodzie mężczyzn. ...

Co to jest Globe Arena i gdzie się znajduje ?

/
2 Comments

Stockholm Globe Arena, a tak właściwie Ericsson Globe , została wybudowana z myślą o mistrzostwach świata w hokeju na lodzie mężczyzn. Oddano ją do użytku 19 lutego 1989. 
Wówczas był to największy sferyczny budynek na świecie. I trzeba przyznać, ze do tej pory wygląda imponująco ze względu na kształt projektu. O czym sama mogłam się kiedyś przekonać :) 
Szwecja to jeden z najpiekniejszych krajów jakie widziałam, a Sztokholm zdecydowanie polecam odwiedzić. 


globe arena w sztokholmie

Budynek ma średnicę 110 m i 85 m wysokości, a jego objętość wynosi 600 000 m³ Konstrukcja ze stali, betonu i szkła spoczywa na 48 wygiętych stalowych filarach.


Cała infrastruktura rejonu Globen jest połączona z centrum miasta linią metra oraz z południowymi przedmieściami Sztokholmu (Söderort), linią szybkiego tramwaju (Tvärbanan). 

ericsson globe sztokholm

You may also like

2 komentarze:

  1. Ładnie się prezentuje, do Szwecji wybiorę się po upolowaniu taniego biletu :) Ostatnio koleżanka złapała ostatnie miejsce w samolocie za 20zł w obie strony ...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wow! To rzeczywiście niezła okazja.

      Usuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)