Czy jednego dnia możesz zobaczyć Krzywą Wieżę z Pizy, dymiący Wezuwiusz, Wieżę Eiffle’a,  Big Bena i gdański Dwór Artusa?!  Oczywiś...

Bruksleski Park - Mini-Europa w stolicy Belgii

/
7 Comments

Czy jednego dnia możesz zobaczyć Krzywą Wieżę z Pizy, dymiący Wezuwiusz, Wieżę Eiffle’a, 
Big Bena i gdański Dwór Artusa?! 
Oczywiście! Ale tylko w Brukseli! :)

„Stolica Europy”, w której znajdują się siedziby najważniejszych instytucji Unii Europejskiej, od 25 lat zachwyca młodszych i starszych turystów oryginalnym parkiem miniatur – Mini Europa. Znajdują się w nim najbardziej znane budowle ze wszystkich państw członkowskich, a także charakterystyczne symbole, wskazujące na różnorodność europejskiej historii, kultury i dorobku cywilizacyjnego.

 

Z biegiem lat, w parku pojawiały się nowe miniatury – wraz z przystępowaniem do Unii nowych państw, ale nie tylko. Polskimi akcentami są: Dwór Artusa, fontanna z Neptunem i trzy krzyże upamiętniające zabitych w trakcie strajków na Pomorzu. Każda nowa miniatura witana jest dużą uroczystością, która przyciąga wielu widzów.
Podobno najczęściej fotografowane ekspozycje to Wieża Eiffle’a, Łuk Triumfalny i Plac Zgody, po którym poruszają się minisamochody, pociąg TGV podróżujący po całym parku, brytyjski parlament z Big Benem, model francuskiej rakiety Arianne, katedra z Santiago de Compostela, słynne holenderskie wiatraki z wioski Kinderdijk, oraz instytucje unijne. Szczytem techniki jest model hiszpańskiego portu, w którym co kilkanaście minut wybucha zbiornik z paliwem, gaszony przez nadjeżdżający wóz strażacki.
Park nie tylko bawi, ale i uczy, przy każdym eksponacie znajduje się multimedialna tablica informująca o liczbie ludności państwa, podająca wiadomości o miniaturze i jej oryginale oraz grająca hymny narodowe państw.

 źródło - www.uniaeuropejska.org
You may also like

7 komentarzy:

 1. Ciekawe miejsce, gdybym tylko mogła tak podróżować i wszystko zwiedzać:) Oh byłoby pięknie:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe, człowiek całe życie dowiaduje się nowych rzeczy :]

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawda, wczesniej nie widziałam, że taki park w Brukseli istnieje.

   Usuń
 3. Oooo, rozumiem, ze u nas w Bxl bylas???

  OdpowiedzUsuń
 4. a to trzeba odwiedzić, bo zamykają obiekt po wakacjach (cały terez został sprzedany i wszystko ma zniknąć we wrześniu)

  OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)